Da bi zaštitili svoje korisnike, platforme za dijeljenje video sadržaja sadrže brojne alate i mehanizme za zaštitu, prijavljivanje neprimjerenog sadržaja, uklanjanje i roditeljsku kontrolu.
Svaki uvredljiv komentar, napisana ružna riječ i poruka ostavljaju tragove na osobi kojoj su namijenjeni. Uvrede i nasilje putem interneta mogu izazvati ozbiljne posljedice!
Često si za računarom ili sa telefonom u ruci? Zaboraviš koliko vremena je prošlo u surfanju internetom ili u igricama? Budi oprezan/na, previše vremena za računarom ili telefonom šteti tvojim očima, tvom razvoju i udaljava te od drugara i porodice.
Sve što jednom završi na internetu, zauvijek ostaje tamo, online, zato dva put razmisli prije nego nešto pošalješ!
U sklopu projekta „Zaštita djece na internetu u sistemima korisnika dozvola Regulatorne agencije za komunikacije“ i kampanje Webobran snimljeni su edukativni video spotovi namjenjeni djeci i tinejdžerima.
Webobran – Edukacijom do sigurnosti djece na internetu, kampanja je Regulatorne agencije za komunikacije u okviru projekta „Zaštita djece na internetu u sistemima korisnika dozvola Regulatorne agencije za komunikacije“.
Regulatorna agencija za komunikacije (Agencija) juče je u Bijeljini organizovala stručno-edukativni skup na temu sigurnosti djece na internetu.
Kompanija Supernova u okviru usluge digitalne televizije a u cilju zaštite djece i mladih od štetnih uticaja neprimjerenih televizijskih sadržaja štiti svoje korisnike od slobodnog gledanja TV kanala pomoću automatske tehničke zaštite sadržaja putem PIN koda.