O nama
Prodajna mjesta
Aktiviraj e-račun
Newsletter
Karijera
0800 30 630
Zaprati nas:
Prodajna mjesta | 0800 30 630
Na trećem Supernova Hackathonu, održanom 1. i 2. novembra na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu, pobjedu je odnio tim “Nevidljivi bagovi”, osvojivši nagradu od 1.500 KM.
Članovi pobjedničkog tima uradili su i predstavili sistem za pametnu plasteničku proizvodnju “Agro smart”.
– Razvili smo IoT uređaj koji omogućava unapređenje plasteničke proizvodnje, s ciljem da pomogne lokalnim poljoprivrednicima prilikom rada u plastenicima – izjavio je Bogdan Borovčanin, student drugog ciklusa na ETF-u u Istočnom Sarajevu i član tima “Nevidljivi bagovi”.
Tokom dvodnevnog takmičenja u programiranju, timovi su imali zadatak da razviju inovativna digitalna rješenja koja mogu pomoći poljoprivrednicima da povećaju efikasnost i održivost svojih gazdinstava na području Istočnog Sarajeva. Od učesnika se očekivalo i da predstave idejni koncept i funkcionalni demo prototip svog rješenja.
Rješenja je ocijenio Stručni žiri Hackathona u čijem sastavu su bili eksperti različitih oblasti: direktor Funkcije za ICT i poslovna rješenja u Supernovoj Slobodan Cvijanović, rukovodilac sektora za razvoj i podršku ICT rješenja u Supernovoj Metodi Davidović, dekan Elektrotehničkog fakulteta u Istočnom Sarajevu prof. dr Božidar Popović i redovni profesor na Elektrotehničkom fakultetu u Istočnom Sarajevu prof. dr Danijel Mijić.
Za drugoplasirani tim, prema ocjeni žirija,, izabran je tim “Oх03 “, koji je osvojio nagradu od 800 KM, dok su treće mjesto i 700 KM pripale timu “win(X)”. Nagrade su dobili i četvrtoplasirani i petoplasirani timovi, po 300 KM, a kompletan nagradni fond obezbijedila je kompanija Supernova.
Nataša Elez, student četvrte godine Elektrotehničkog fakulteta u Istočnom Sarajevu, koja je sa timom “win(X)” osvojila treće mjesto, rekla je da je ovo bio sjajan događaj, jer su prije svega stekli nova znanja i razmjenili iskustva sa ostalim učesnicima.
– Zahvaljujem se kompaniji Supernova, kao i svim mentorima, koji su nam tokom takmičenja bili izuzetana podrška – kazala je Elezova. Njen tim je razvio platformu koja, kako je istakla, može da posluži manjim poljoprivrednim preduzetnicima da plasiraju svoje proizvode na tržište, ali i svim kupcima, jer će im omogućiti lakši pristup proizvodima.
U revijalnom dijelu takmičenja menadžer za koordinaciju u Kabinetu direktora Supernove Joka Erić potpisala je sa dekanom Elektrotehničkog fakuteta Univerziteta u Istočnom Sarajevu Božidarom Popovićem sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji, u okviru kojeg je definisana dalja saradnja, podrška studentima, kao i predstavljanje Supernove kao poslodavca.
– Ponosan sam na sve studente koji su učestvovali na Supernova Hackathonu. Potpisivanjem sporazuma o poslovno-tehničkoj saradnji sa ovom kompanijom, planiramo da sledeće godine ovo takmičenje preraste u tradicionalni projekat, koji bi se svake godine održavao na Elektrotehničkom fakultetu. Razmatramo i proširenje takmičenja van regionalnih granica, čime bi dobilo širi značaj – poručio je dekan Popović.
Organizacija trećeg Supernova Hackathona, kao i prethodnih takmičenja održanih u Banjaluci i Bijeljini, imala je za cilj okupljanje mladih talenata na jednom mjestu radi stvaranja inovativnih rješenja koja unapređuju korisničko iskustvo u obrazovnom sektoru, olakšavajući interakciju s obrazovnim institucijama i pratećim informacionim sistemima. Svim takmičarima uručene su zahvalnice za učešće i simbolični pokloni.
Čestitamo svim učesnicima trećeg Supernova Hackathona! Vaša kreativnost i posvećenost bili su ključni za uspjeh ovog događaja.